**SAGOPA KAJMER,KOLERA,TÜRKÇE RAP**
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

**SAGOPA KAJMER,KOLERA,TÜRKÇE RAP**

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

1 MİLYON ÜYE BİR DEVRİMDİR

YazarMesaj
görkem şahin
gümüş SAGOCU
gümüş SAGOCU
görkem şahin

Erkek Mesaj Sayısı : 36

1 MİLYON ÜYE BİR DEVRİMDİR Empty
MesajKonu: 1 MİLYON ÜYE BİR DEVRİMDİR   1 MİLYON ÜYE BİR DEVRİMDİR Icon_minitime08.06.08 10:48

Başkanımız Aziz Yıldırım, kulübümüzün Olağan Mali Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, hazırlanma aşamasında olan ve Genel Kurul üyelerine sunulacak "1 Milyon Üyeli Fenerbahçe Projesi"ni bir devrim olarak nitelendirdi. Fenerbahçemizin 2008 yılı bütçesi olarak öngörülen, yaklaşık 250 milyon dolar karşılığı olan 301 Milyon YTL'lik (301 Trilyon Lira) bütçenin kongre üyelerinin oybirliğiyle kabul edilmesinden sonra, kürsüden üyelerimize seslenen Başkanımız Aziz Yıldırım, "Bazı yerlerden duyuyorum. Bu 1 milyon üyeyi sanki ben kendim düşünüyorum ve istiyorum gibi bir tutum var. Ya Fenerbahçe'yi çok büyüteceğiz ya da Fenerbahçe olduğu durumda kalıp devam edecek. Büyümek değişim ister, devrim ister. Bu benim söylediğim devrimdir. Çok büyük sancılar doğurarak ortaya çıkacak bir projedir. Kolay bir şey değil. Bunları gelip burada hazırlayacağız. Burada gelip sizlere sunacağız" dedi.

Kulübümüzün Yıllık Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde yapıldı. Toplantıya Başkanımız Aziz Yıldırım, Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Yüksel Günay, Başkan Vekilimiz Nihat Özdemir, Genel Sekreterimiz Vedat Olcay, Asbaşkanlarımız Mahmut Uslu, Murat Özaydınlı, Ali Koç, Tahir Perek, Şekip Mosturoğlu, Tuncay Uzun, Serhat Çeçen, Mithat Yenigün, Neşet Yalçın, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Semih Özsoy, Ali Yıldırım, Turan Şahin, Hakan Dinçay, Ercan Karasu ve genel kurul üyelerimiz katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından 2007 Yılı Denetim Kurulu Raporu okundu ve 2007 yılı faaliyetlerinin ibra edilmesi işlemine geçildi. Genel Kurul üyelerinin söz alıp görüşlerini bildirmesinden sonra, kürsüye çıkan Başkan Vekilimiz Nihat Özdemir, gelirlerle ilgili açıklamalarda bulunarak başladığı konuşmasında, Profesyonel Futbol Takımımızın gelecek sezon için kamp yapacağı yerin Avusturya olarak belirlendiğini ve tüm rezervasyonların yapıldığını duyurdu. Transfer çalışmalarının sürdüğünü belirten Nihat Özdemir, "Herkes bilsin ki; Fenerbahçe'nin yeni sezonda hem Şampiyonlar Ligi, hem de Türkiye Ligi için daha güçlü bir kadro kuracağına kimsenin şüphesi olmasın" dedi. Amatör şubelerin elde ettiği başarılardan bahseden Özdemir, İMKB endeksinin yüzde 25 değer kaybettiği bir dönemde dahi Fenerbahçe hisselerinin değer kazandığını ve ortaklarına önemli temettüler dağıttığını belirterek, "Bu yapının güçlü ve ortaklarına faydalı olduğu ortadadır" dedi. 1 milyon üye konusuna da değinen Özdemir, bu konudaki hazırlıklar bittiğinde tüm genel kurul üyelerini detaylı bir şekilde bilgilendirmek ve projeyi sunmak amacıyla olağanüstü bir genel kurul gerçekleştirileceğini duyurdu.

BÜTÇE 250 MİLYON DOLAR

Nihat Özdemir'in konuşmasının ardından 2007 yılı için, Yönetim Kurulumuzun ve Profesyonel Futbol Şubesi'nin faaliyetleri ile Denetim Kurulu'nun raporu oybirliğiyle kabul edildi. Nihat Özdemir'in kulüp adına alınan araziler hakkında bilgi vermesinden sonra da, kulüp adına yapılan arazi ve taşınmaz malların alımları, Genel Kurul üyelerinin oybirliğiyle onaylandı. Genel Kurul üyeleri yine oybirliğiyle yeni taşınmaz mallar alma ve gayri menkul yatırım ortaklığı şirketi kurması konusunda Yönetim Kurulumuza tam yetki verdi.
Bu gündem maddelerinin yerine getirilmesinin ardından 2008 yılı bütçesinin oylanmasına geçildi. Üyelere dağıtılan faaliyet raporunda da belirtildiği şekilde, 250 milyon dolar karşılığı olan 301 Milyon YTL'lk bütçe, üyelerimizin oybirliğiyle, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün 2008 bütçesi olarak kabul edildi.

ÇOK BÜYÜK BİR BÜTÇE

Bütçenin kabul edilmesinden sonra üyelere bir teşekkür konuşması yapan Başkanımız Aziz Yıldırım şunları söyledi:
"Burada konuşmaları uzun tutalım. Herkes içindekileri burada anlatsın. Belki buradaki gündemin dışına çıkıyor ama, bundan biz yönetim olarak rahatsız olmuyoruz.
Konuşmaları yaparken Fenerbahçe'ye yakışır biçimde, bir birimizi kırmadan, saygı göstererek yapmamız lazım. Fenerbahçe'de son 10 yıl, sadece Aziz Yıldırım ve arkadaşlarının dönemi olarak ele alınmamalı. Bir süreç olarak ele alınmalı. Bugünün şartlarında yapılması gerekeni yaparak, bu seneyi kurtaralım anlamında değil de geleceğe yönelik çalışmalar ortaya koyan bir çalışma grubuyuz. Bundan da biz hepimiz mutluluk duyuyoruz. Biz her şeyden önce Fenerbahçe'yiz. Hepimiz amatörüz profesyonel değiliz. Bize verdiğiniz yetkiden dolayı Fenerbahçe'nin haklarını korumaya çalışan bir ekibiz. 10 yıl önce 25 milyon dolarlardan gelip, bugün 300 milyon YTL'lik bütçeye ulaştık. Kontrolleri yaparken şuna dikkat ettik; bu gerçekleşir mi gerçekleşmez mi ona dikkat ettik. Biz bunu gerçekleştiremezsek o zaman iş kötü olur. Bütün gelir kalemlerinin hepsi geçen yıldan alınmıştır. Neler yapılacaksa gerçek olarak konmuştur. Bu gerçek bir bütçedir ve bu tutacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bu bütçe, bugün için Türkiye şartlarında çok büyüktür.

BÜYÜMEK DEĞİŞİM, DEVRİM İSTER

Transfer çalışmalarına başladık. Arkadaşlarımız Avrupa'ya gitmeye başladı. Ama gördük ki Avrupa şartları için bu bütçeler de yetersiz. Bu çalışmalar sırasında gördük ki, Avrupa daha da büyümeye başladı. 16 milyon dolar geçen yıl televizyon geliri olarak bütçemize kattık. Oysa 39 milyon avro gibi bir rakamı Avrupa'nın küçük takımı bütçesine katabiliyor. Bazı yerlerden duyuyorum. Bu 1 milyon üyeyi sanki ben kendim düşünüyorum ve istiyorum gibi bir tutum var. Ya Fenerbahçe'yi çok büyüteceğiz ya da Fenerbahçe olduğu durumda kalıp devam edecek. Büyümek değişim ister, devrim ister. Bu benim söylediğim devrimdir. Çok büyük sancılar doğurarak ortaya çıkacak bir projedir. Kolay bir şey değil. Bunları gelip burada hazırlayacağız. Burada gelip sizlere sunacağız. Belki de ben burada olmayabilirim o zaman. Bunu da bilin. Fenerbahçe'de paralı başkanlar olmasın. 8 yıldır birinizin ağzından bu kelime çıkmıyor. Fenerbahçe'yi paralı başkanlardan kurtaralım diye konuştuk geçmişte. Biz bu projeyi destekliyoruz. Fenerbahçe'yi büyütmek için her türlü organizasyonu yapmaya hazırız ve yaparız.

ŞAMPİYONLUĞUN KAÇMASINA ÇOK ÜZÜLDÜM

En çok üzüldüğüm şampiyonluğun bu yıl kaçmasıdır. Bir nebze olsun Avrupa başarısı bizi sevindirmiştir. Basketbolda aynı şekilde 8'e kaldık.Avrupa'da. Bayan basketbolda da Avrupa'da 8'e kaldık. Masa tenisinde final oynadık. Bütün amatör branşlarda Avrupa'da söz sahibi olma durumundayız. Avrupa'da bizim gibi bu kadar çok branşta faaliyet gösteren çok fazla kulüp olduğunu da sanmıyorum. Hep desteğinizle yürüdük. Bundan sonra da o destekle yürüyeceğiz.
15 Haziran'da Dereağzı'nda da yalnız kulüp üyelerinin kullanacağı yüzme havuzunun açılışı var. 15 Haziran'dan itibaren kulüp üyeleri havuzu kullanabilir. Hayırlı olsun."

Başkanımız Aziz Yıldırım'ın konuşmasının ardından, üyelerimizin dilek ve temenni konuşmalarını da sunmasıyla birlikte Olağan Mali Genel Kurulumuz da sona erdi.
http://www.gessa.tr.gg

1 MİLYON ÜYE BİR DEVRİMDİR
1 sayfadaki 1 sayfası